Czy warto pozyskać kredyt gotówkowy – krótki poradnik

Wartość posługiwania się kredytem gotówkowym rośnie w nowoczesnej gospodarce, ponieważ ludzie po prostu niewiele zarabiają, a jednocześnie muszą wydawać nieco więcej, przynajmniej w pewnych okresach życia. Remonty, wakacje, dodatkowe inwestycje, śluby, przyjęcia okolicznościowe, krytyczne zdarzenia to właśnie obszary, w których najczęściej wydaje się środki pozyskiwanie dodatkowo z banków detalicznych lub z parabanków. Możliwość spłaty kredytu można w znaczący sposób podnieść i w artykule nauczysz się tej sztuki, bez większych trudności.

Ocena potrzeb zakupowych

Czasami bywa tak, że człowiek po prostu zapala się na pewien zakup, ale czy jest on faktycznie niezbędny dla twojego przetrwania lub podniesienia wygody gospodarstwa domowego? Nawet gdy chcesz pozyskać produkt w promocji i zaciągasz na niego kredyt, wtedy koszty umowy kredytowej zaczynają przeważać nad opłacalnością pomysłu. Nie zawsze warto zaciągnąć kredyt gotówkowy, ale nie zawsze również należy z niego od razu rezygnować. Po prostu prosta analiza użyteczności w porównaniu do kosztów daje niesamowite wyniki i możliwość podjęcia faktycznie racjonalnych decyzji dla twojej przyszłości ekonomicznej.

Możliwość generowania oszczędności

Jeżeli jesteś w stanie wygenerować w krótkim czasie, np. miesiąc – pół roku wystarczające oszczędności na wybrany zakup konsumpcyjny, wtedy zaciąganie kredytu gotówkowego mija się z celem. W przypadku zakupu telewizora, klasycznego sprzętu AGD/RTV do domu możesz z takim zakupem poczekać i po prostu nazbierać nadwyżki. Często jednak podejście do zbierania oszczędności nie wykazuje dużej efektywności dla gospodarstwa domowego. Wystarczy wskazać, chociażby na rynek nieruchomości, na potrzebę zrobienia remontu, zakupu samochodu lub droższego sprzętu specjalistycznego. Wtedy kredyt gotówkowy to właściwie obowiązkowe źródło gotówki. Niektóre rzeczy jak wskazany sprzęt specjalistyczny weźmiesz bez większych problemów pod postacią leasingu (natychmiastowe korzystanie z urządzenia i możliwość późniejszego taniego wykupu). Jeżeli już zamierzasz pozyskać kredyt gotówkowy, wtedy przyda się ograniczenie dotychczasowych zobowiązań. Zerwij, np. umowy z nieefektywnymi dostawcami usług, np. internetowych i zmień umowę na tańszą, zrezygnuj z telewizora i przesiądź się na telewizję internetową, itp. Manipulacja dotychczasowymi zobowiązaniami bywa tak wydajna, że pozwala bez problemu wpisać do budżet domowego dość wysoką ratę, bez straty dotychczasowej jakości życia. Większość gospodarstw domowych, nawet nie zastanawia się nad czym mogłaby zaoszczędzić. Rodziny rzadko prowadzą faktyczne budżety domowe, a to jednak ogromna przewaga na zmiennym rynku.

Ocena faktycznych kosztów

Kwotę, którą wydasz za pośrednictwem kredytu gotówkowego będziesz musiał spłacić w znacznie większej skali (kapitał + odsetki). Akurat temat odsetek należy bacznie obserwować. Obecnie oferty kredytu gotówkowego możesz porównywać. Każdy pożyczkodawca musi podawać niezbędne informacje o proponowanych przez siebie usługach. Dobrze jest zapoznać się z bezpłatnymi porównywarkami kredytów gotówkowych. W ten sposób zobaczysz, jaka instytucja ma najlepsze oceny i najniższe koszty. Oczywiście nie zawsze najniższe koszty mają znaczenie, ale uczciwość pożyczkodawcy. To najważniejsza sprawa. Uważaj ostatecznie na zbyt duże zabezpieczenia w umowach o kredyt gotówkowy. Czasami lepiej sobie odpuścić niż narazić się na stratę rodzinnego majątku. Czy teraz rozumiesz, co może przynieść kredyt gotówkowy twojemu gospodarstwu domowemu?

Oprocentowanie stałe i zmienne

Pierwszą rzeczą, na którą klient banku zwraca uwagę w przypadku kredytów, to jego oprocentowanie. Od niego bowiem zależy wysokość rat, które trzeba będzie później spłacać. Oprocentowania to w cena kredytu, który klient postanawia zaciągnąć od banku. Składa się na nią stopa referencyjna stała dla wszystkich banków, ponieważ zależy od stopy procentowej na rynku międzybankowym oraz marża, którą indywidualnie ustala bank. Liczy się oprocentowanie poprzez dodanie do marży (np.4%), punkty odniesienia, przykładowo stawki LIBOR (np. 3%). Wyniesione oprocentowanie (7%) będzie oprocentowaniem kredytu. Zazwyczaj oprocentowanie okazuje się niższe przy większych kwotach kredytu oraz dłuższym czasie jego spłacania, kiedy bank zmniejsza wysokość własnej marży. Wyróżnia się dwa rodzaje oprocentowania- stałe i zmienne. Należy wiedzieć, co oznacza każde z nich, aby móc dobrać odpowiednie dla siebie i najbardziej korzystne dla własnego kredytu i czasu jego spłacania.

Oprocentowanie stałe to takie, w którym jego wysokość nie ulegnie zmienia przez cały okres trwania umowy. Niezależnie od warunków panujących na rynku oraz sytuacji banku wysokość rat pozostanie taka, jaka zostaje określona w umowie.

Oprocentowanie zmienne, jak sugeruje nazwa, zmienia się w czasie trwania umowy. W tym przypadku poza wartością stałą, jaka jest marża banku, na wysokość oprocentowania może wpływać zmieniająca się sytuacja na rynku lub inny punkt odniesienia (wskaźnik WIBOR, EURIBOR, LIBOR, które określają koszt pożyczek między bankami), który w umowie wyróżni bank. Opcja takiego oprocentowania jest częściej spotykana w kredytach hipotecznych niż w kredytach gotówkowych. Wraz ze zmianami, klient otrzymuje nowy harmonogram z aktualną wysokością rat, które musi spłacić. Jest to opcja opłacalna dla osób, które interesują i znają się na obrotach pieniężnych i wiedzą, że rata kredytu ulegnie zmianie wyłącznie na ich korzyść. W innych przypadkach taka inwestycja może być zbyt niebezpieczna.

Wysokość oprocentowania nie jest jedyną wartością, na którą klient powinien zwracać uwagę. Istnieją również dodatkowe koszta kredytu, z pewnością zawarte w umowie, ale nie zawsze klient zwraca na nie uwagę. Jednym z ważniejszych dodatkowych kosztów jest prowizja banku płacona jednorazowo. Czasami niskie oprocentowanie może oznaczać, że prowizja będzie na tyle wysoka, że kredyt okażę się znacznie mniej opłacalny niż taki z większym oprocentowaniem.

Kredyt gotówkowy na święta

Zbliżają się święta, to szczególny czas w roku. Zazwyczaj to właśnie w święta mamy okazję spotkać się z całą rodziną, nawet z tymi bliskimi, którzy wyjechali za granicę, to właśnie akurat na święta wracają do kraju, chociażby na te pare dni, ale jednak wracają a to bardzo ważne. Święta to czas charakteryzujący się przede wszystkim ciepłą rodzinną atmosferą, czas wzajemnego obdarowywania się prezentami, czasem wspólnych rozmów, chociażby przy stole wigilijnym. Święta to bardzo wyjątkowy czas myślę, że może to potwierdzić praktycznie każdy. Nie mniej jednak to jedna strona medalu, jeżeli chodzi o święta i cały ten okres przed świąteczny i po świąteczny. Druga strona medalu jest inna, a mianowicie, nic samo się nie zrobi, czy nie przygotuje. Musimy, a w zasadzie chcemy, zakupić prezenty, wszelkie upominki, chcemy dopilnować by wszystko od strony organizacyjnej zostało dopięte na ostatni guzik. Chcemy by stół wigilijny został zastawiony tak jak należy, chcemy by choinka i prezenty pod choinką cieszyły oko, chcemy, chcemy, chcemy bardzo wiele, a to realizację tego wszystkiego potrzebujemy przede wszystkim pieniędzy. Z tym bywa różnie, jedne rodziny radzą sobie bez problemu, inne z kolei mają mniejsze bądź większe problemy z dopięciem wszystkiego na ostatni guzik. Czasem same chęci nie wystarczą, choć nie wiadomo jak duże by one były. Dlatego w takich sytuacjach, kiedy to brakuje nam pieniędzy, kiedy to poszukujemy skąd wziąć te, przysłowiowe, jeszcze pare groszy, wówczas może nas dopaść przygnębienie i nie wiara. Możemy zwątpić, że wszystko się uda, i będzie tak jak to sobie zaplanowaliśmy. Wówczas powinniśmy, wziąć się w garść i nie dramatyzować, ponieważ to do niczego konstruktywnego nas nie doprowadzi. Wówczas powinniśmy postąpić w jeden jedyny racjonalny sposób. Odwiedzić najbliższy bank i zdecydować się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego, kredytu, który będzie doskonałym rozwiązaniem dla wszelkich problemów związanych z brakiem funduszy.

Jak już zostało wyżej wspomniane kredyt gotówkowy to dobre rozwiązanie na problemy z finansami świątecznymi. Sam fakt, że kredyt gotówkowy jest wypłacany w całości właśnie w gotówce jest już bardzo pozytywny dla nas. Dlatego ponieważ, już od razu po opuszczeniu banku możemy udać się na dalsze realizowanie naszych świątecznych planów. Możemy, ponieważ mamy już dodatkowe pieniądze uzyskane z tytułu kredytu gotówkowego. Dlatego to tak ważne, i dlatego ów kredyt gotówkowy jest tak bardzo popularny właśnie w okresie świątecznym. Wiele Polskich rodzin widząc, że będą jakieś utrudnienia z finansami na święta, szybko sięga po kredyt gotówkowy, sięga po niego, ponieważ Polska rodzina dziś już wie, że kredyt gotówkowy to dobre rozwiązanie.

Na koniec nie pozostaje napisać nic innego jak tylko, zachęcić każdego, kto potrzebuje pieniędzy, dodatkowych pieniędzy na święta, zachęcić do tego by skorzystał z kredytu gotówkowego.

Oferta kredytu gotówkowe bardzo interesująca

Świat finansów mogłoby się wydawać, że prosperuje na wysokim poziomie, czasem jednak jest potrzeba, aby skorzystać z dodatkowego zastrzyku. W tym przypadku najlepiej sprawdza się kredyt gotówkowy, ponieważ każdy może z niego skorzystać, a i warunki są atrakcyjne. Podstawą jest wiedza, bo trzeba jednak przyznać, że każdy kredyt gotówkowy ma jednak swoje cechy wyróżniające i każda zainteresowana osoba powinna właśnie nimi się kierować, bo oferta finansowa tylko wedle swoich potrzeb ma rację bytu. Kredyt gotówkowy powinien być przemyślaną decyzją, z tego względu, że chodzi o pieniądze, czasem konkretne, a więc nie ma powodów żeby ryzykować, tym bardziej że osoba po uzyskaniu środków staje się kredytobiorcą i ma duże zobowiązania wobec banku. Oto kilka cennych wskazówek, którymi warto jest się kierować:

Kredyt gotówkowy na dowolny cel o jedna z wygodniejszych ofert finansowych, cechuje się prostymi warunkami umowy i dla każdego. Rzecz jasna zainteresowana osoba przed otrzymaniem środków pierw zobowiązana jest przedstawić swoją wiarygodność, a zazwyczaj jest to weksel in blanco, poręczenie osób trzecich oraz zaświadczenie o ubezpieczeniu. Starsze osoby stanowią duży procent, jeśli chodzi o frekwencję zainteresowania w temacie kredytu gotówkowego na dowolny cel. Oczywiście jak każdy klient seniorzy również mają konkretne zobowiązania, a jest to zaprezentowanie ostatniego wycinka emerytury oraz zaświadczenie z ZUS, gdyż z tych właśnie dokumentów wybrana instytucja bankowa ma szansę szybko obliczyć realny kapitał. Kredyt gotówkowy na dowolny cel przeznaczyć można na, co się żywnie podoba. Wszystko zależy od potrzeb kredytobiorcy, w powyższej ofercie najważniejsze jest jednak to, że ostateczna decyzja należy do inicjatora. Kolejna oferta jakże godna zainteresowania to karta kredytowa, która jest zabezpieczającym rozwiązaniem dla klientów, którzy nie zawsze racjonalnie potrafią współgrać z pieniądzem. Główny kapitał jest zamrożony na koncie i można nim dysponować, ale w określonej kwocie. Limit ten chroni interesy osoby zainteresowanej, stąd też jest to oferta godna polecenia. Karta kredytowa jest tania w utrzymaniu, zatem nie pozostaje nic innego jak tylko dokładna analiza. Kredyt na rachunek bieżący to skorzystanie z istniejącego konta, a więc na pewno oszczędza się sporo czasu. Dana instytucja bankowa dla zabezpieczenia swoich interesów pierw sprawdza historię podanego konta, a gdy wszystko jest pod kontrolą i się zgadza można czekać na pozytywną opinię oraz wypłacenie ustalonej gotówki.

Kredyt gotówkowy zawsze na czas

Kredyt gotówkowy to jedna z popularniejszych form finansowych, cechuje się wygodnymi warunkami. Z propozycji może skorzystać praktycznie każdy, ale pierw należy się do inwestycji odpowiednio przygotować. Absolutnie nie zaleca się podejmować gwałtownych decyzji, bo przecież tam, gdzie kluczową rolę odgrywają pieniądze istotne jest zbudowanie sobie bezpieczeństwa.

Po pobraniu ustalonego kapitału osoba zainteresowana staje się dłużnikiem, tj. kredytobiorcą, który ma oczywiście określone zobowiązania. Kluczowe jest rzecz jasna wyregulowanie zadłużenia w odpowiednim terminie. Konsekwentnym zawsze warto jest być kiedy chodzi o pieniądze, wtedy nie ma żadnego ryzyka korzystania z ofert gotówkowych.

Pierwszą ofertą finansową na, którą warto jest zwrócić szczególną uwagę to kredyt gotówkowy na dowolny cel. Już sama nazwa daje wiele do myślenia i charakteryzuje się godnymi przeanalizowania warunkami. Oczywiście bank jest poważną instytucją i nie pozwala sobie na jakiekolwiek zaniedbania, stąd też przed podjęciem decyzji o wypłaceniu gotówki żąda argumentów wiarygodności, tj. weksel in blanco, poręczenie osób trzecich oraz zaświadczenie o ubezpieczeniu, gdy tylko taki się ma w posiadaniu. Praktycznie każdy może zdecydować się na kredyt gotówkowy na dowolny cel, również osoby starsze. Podstawą jest dostarczenie takich dokumentów jak ostatni wycinek emerytury albo renty w zależności od sytuacji życiowej jak również zaświadczenie z ZUS. To jak będzie prezentował się kredyt gotówkowy na dowolny cel zależy od nastawienia osoby zainteresowanej. Warto jest wiedzieć na, co ma się przeznaczyć środki, zaplanować to, aby zagospodarowanie rzeczywiście było satysfakcjonujące. Kredyt gotówkowy na dowolny cel jest po to, by spełnić swoje potrzeby. Może to być inwestycja we własny dom jak również rozrywkę, trzeba po prostu kierować się swoimi oczekiwaniami. Następną propozycją jest karta kredytowa, chroni ona interesy kredytobiorcy, z tego względu, że kapitał główny jest zamrożony i określony jest na nim limit dziennych wypłat. Właściciel środków może nim kierować, ale ma granicę. Warto jest zauważyć, że takim rozwiązaniem cieszy się coraz więcej osób, gdyż trzeba przyznać, że nie każdy potrafi obiektywnie spojrzeć na temat, czyli pieniądze. Jest to wartość kusząca, zatem absolutnie nie zaleca się w żaden sposób ryzykować, jak tylko wybrać bezpieczną drogę, tj. karta kredytowa. Metoda ta jest też tania w utrzymaniu, czyli karta kredytowa jest właściwie dla każdego. Kredyt na rachunek bieżący to zagwarantowana oszczędność czasu, gdyż tu wykorzystywane jest istniejące konto. Oczywiście bank nie wypłaca środków finansowych na dobre słowo, lecz najpierw zobowiązany jest na sprawdzenie historii podanego rachunku po stronie zadłużeń.

Poszerzenie wiedzy jest dziś banalne. Informacje, które są zawarte powyżej to podstawa, kiedy któraś z ofert jest godna uwagi, wtedy to warto z niej wyciągnąć szczegóły. W ten oto sposób do kredytu gotówkowego można doskonale się przygotować.

Nowsze wpisy →